Pranie dywanów cennik
Porady

Pranie dywanów, cennik – zadbaj o czystość w swoim domu!

Nie od dziś wiadomo, że dywan pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale i ozdobną – dzięki niemu mieszkanie staje się przytulniejsze. I dlatego, tak niezwykle istotne jest to, aby potrafić o niego zadbać. Jednym ze sposobów na utrzymanie go w dobrej kondycji jest pranie dywanów – cennik tego typu usług oferowanych przez firmy sprzątające może być różny, jednakże w większości przypadków ceny są niewygórowane. O dywan można również zadbać samodzielnie. Jak dbać o jego czystość, aby zawsze prezentował się nienagannie?

Pranie dywanów – trzy sposoby na czysty dywan

Regularne porządki – są niezbędne, aby utrzymać dywan w dobrej kondycji. Raz na dwa – trzy dni dywan powinien zostać odkurzony. Nie należy również zapomnieć o usuwaniem wszelkich zabrudzeń na bieżąco. Jeśli więc dywan zostanie zabrudzony cieczą najrozsądniej będzie usunąć ją od razu. Jeśli tego nie zrobimy, późniejsze doprowadzenie dywanu do porządku może sprawić nam problemy.

Usuwanie plam – dywany często padają ofiarą plam – szczególnie, gdy w domu są zwierzęta i dzieci. Należy je usuwać od razu, gdyż zaschnięte mogą być bardziej uporczywe. Na niewielkie plamy dobrze zadziała płyn z wodą, natomiast na plamy obszerniejsze warto zastosować mieszankę wody z octem bądź pasty przygotowanej z sody. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie usunąć zabrudzeń, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na pranie dywanów. Cennik firm, które się w tym specjalizują w zdecydowanej większości przypadków jest niewygórowany, co tylko przemawia za tym, aby z nich skorzystać.

Odświeżenie dywanu – czasami, mimo usunięcia plam i pozbycia się powierzchownych zabrudzeń, dywan będzie wymagać odświeżenia. Można w tym celu użyć profesjonalnych środków bądź wykorzystać sodę oczyszczoną (wystarczy równomiernie rozłożyć ją na powierzchni dywanu, pozostawić ją na kilka godzin, a następnie usunąć ją z pomocą odkurzacza). Soda odświeży dywan, usuwając jednocześnie nieprzyjemne zapachy.

Pranie dywanów, cennik – gdy nie mamy ochoty na samodzielne sprzątanie

Jeśli nie mamy możliwości samodzielnego doprowadzenia dywanu do porządku, zawsze możemy powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Ceny tego typu usług są niewysokie, a dodatkowo mamy pewność, że podczas prania zostaną wykorzystane detergenty, które doprowadzą nasz dywan do stanu używalności, chroniąc go tym samym przed zniszczeniem.

 

 

 

 

 

 

Może Ci się również spodobać...