Porady

Moppy.pl …gdy liczy się czas

Ile razu w ostatnim miesiącu używałeś sformułowania „nie mam czasu“? Brak czasu to coraz częstsze wyzwanie dla każdego z nas. Jest wiele czyności, jakimi chcielibyśmy się zająć, ale główną przeszkodą jest czas, a właściwie jego brak.

W dzisiejszych czasach, dobra i usługi są szeroko dostępne a my, zainspirowani książkami typu: „4-godzinny tydzien pracy“, coraz częściej mówimy o outsorcowaniu tego, co możliwe. Warto więc pomyśleć o tym, które spośród naszych obowiązków możemy zlecić komuś innemu, aby wygospodarować więcej czasu dla siebie. Z pewnością taką czynością może być np. sprzątanie. Pomyśl tylko, co mógłbyś zrobić, jeśli miałbyś kilka godzin wolnego czasu w tygodniu więcej?

…czas dla tych, których kochasz

Codzienna praca, obowiązki domowe, sprawy do załatwienia sprawiają, że czas, który spędzamy z najbliższymi niesutannie się kurczy. Znamy to wszyscy. Czy nie chciałbyś dłużej pobawić się z dziećmi, zabrać rodzinę na spacer, zjeść wspólnie posiłek, pooglądać razem film czy wyjść do restauracji z partnerem? Dlaczego brakuje nam czasu dla tych, których kochamy?

…czas na samorozwój

Chciałbyś poczytać książkę, pójść na kurs, uczyć się nowego języka, rozwijać talenty, na które nigdy nie miałeś czasu? Inwestycja we własny rozwój może nie zawsze jest tą, którą najbardziej się opłaca, ale na pewną tą, którą najbardziej warto. Zastanów się, co chciałbyś zrobić dla siebie, jeśli miałbyś na to więcej czasu.

…czas na relaks

Relaks powinien być nieodłącznym elementem naszego życia. W stanie relaksu nasz mózg wytwarza fale alfa, które znacznie ułatwiają koncenrację, uczenie się i poprawiają samopoczucie. Niestety zwykle relaks znajduje się na końcu naszej listy priorytetów (jeśli w ogóle się tam znajduje). Istnieje wiele sposobów relaksu i każdy może znaleźć coś dla siebie – np. spacer w parku, spotkanie ze znajomymi, zajęcia jogi czy medytacji, pójście do kina czy po prostu drzemka. Jaką formę relaksu wybrałbyś teraz, jeśli miałbyś na to 3 godziny?

Czas wcale nie musi uciekać nam między palcami. Istotą jest to, abyśmy to my mieli nad nim kontrolę, a nie on nad nami. Odpowiednia organizacja obowiązków oraz ułożenie priorytetów wystarczą, abyśmy mogli cieszyć się codziennością i mieli czas na to, co dla nas ważne 🙂

 

 

 

 

 

Może Ci się również spodobać...