Porady

Cennik sprzątanie biur – cena za m2

Czystość biura to także jedna z najważniejszych wizytówek każdej firmy. Wszystkie te uwagi możemy zebrać pod hasłem “kultura pracy”. A ile za sprzątanie biura liczą sobie profesjonalni usługodawcy? Dowiedz się tego klikając na firma sprzątająca cennik.

Cena za m2 sprzątania z jednej strony jest ona w teorii łatwa do wyliczenia, z drugiej należy wiedzieć, że jest ona wyznaczana przez co najmniej kilka głównych czynników. Im większa powierzchnia biura, tym cena sprzątania będzie wyższa, ale jeśli umówimy się na sprzątanie biura cykliczne, wtedy można liczyć na spore rabaty. Przykładowa cena sprzątania biura o powierzchni 200 m2 co trzy dni to koszt nieprzekraczający 2.000 PLN. Obecnie profesjonalne usługi tego typu – sprzątanie biur (cena za m2)- to zwykle mniej niż 5 PLN. Cennik może wykazywać drobne wahania, np. w zależności od zlecania prac ponadstandardowych, albo nawet od rodzaju powierzchni podłóg i ścian, którymi zajmie się ekipa sprzątająca.

Cena za sprzątanie biura zwykle jest negocjowalna, ponieważ w grę wchodzą indywidualne uwarunkowania każdego pomieszczenia. Ale zanim przejdziemy do dokładniejszych deliberacji cennikowych, najpierw przybliżmy samą usługę.

Cennik sprzątania biur – kwestie jakościowe, czyli o czym warto pamiętać

Sprzątanie przestrzeni biurowych to nieco inny rodzaj usługi niż np. sprzątanie mieszkań. Sprzątanie biur zlecają firmy. Obowiązują tu pewne zasady. Sprzątanie biura zawsze odbywa się na podstawie kluczowych uzgodnień z osobami odpowiedzialnymi (to zwykle osoby decyzyjne w firmie, odpowiadające za ten aspekt działalności biura). Przestrzenie biurowe do wysprzątania posiadają własną specyfikę.

W dużym skrócie najważniejsze sprawy związane ze sprzątaniem biur to:

  • sprzątanie biura uzgodnione z podmiotem zlecającym usługę
  • wykonywanie prac porządkowych albo po godzinach pracy biura, albo w czasie jego funkcjonowania – w tym drugim przypadku sprzątanie biura nie może zakłócać normalnego trybu pracy w tym miejscu
  • zaufanie i dyskrecja – sprzątanie biur wiąże się z dostępem do pomieszczeń zakładu pracy, zatem pracownicy z ekipy sprzątającej muszą zostać poinstruowani o zasadach poruszania się w przestrzeni, którą się zajmują
  • zasada: “Raz, a dobrze” – po profesjonalnym sprzątaniu biura spodziewamy się pewnej doskonałości, której nie będziemy musieli poprawiać przed ponownym uzgodnionym terminem następnego cyklicznego sprzątania.

Pomieszczenia biurowe do sprzątania są specjalne także z tego względu, że mieszczą sprzęt elektroniczny, zasoby archiwalne firmy, inne przedmioty, które posiadają znaczenie dla udanego rozwoju biznesu. Zatem pierwszą zasadą przy sprzątaniu biur jest dbałość o majątek firmy – na równi z należytym wykonaniem usługi sprzątania, czyli doprowadzeniem przestrzeni biurowej do stanu czystości i porządku, ponieważ tylko w takich warunkach można pracować z przyjemnością i efektywnie.

Sprzątanie biur – kwestie ilościowe, czyli usługa i wycena

Oto najważniejsze elementy brane pod uwagę przy wycenie sprzątania biur:

  • powierzchnia biura do wysprzątania liczona w m2
  • położenie biura do sprzątania (zależność zarówno od miasta, gdzie mieści się biuro, ale także od umiejscowienia biura w mieście – czymś innym jest sprzątanie pokojów biurowych w budynku położonym na industrialnych przedmieściach, czymś innym wprowadzenie ekipy sprzątającej na 38 piętro przeszklonego wieżowca w centrum)
  • zakres czynności, każdorazowo uzgadniany przed rozpoczęciem sprzątania biura
  • rodzaj usługi (od sprzątania biura podstawowego, po prace sprzątające premium)

Kalkulator wyceny sprzątania biur pomoże nam się lepiej zorientować, poda odpowiedź na pytanie “ile kosztuje sprzątanie biura?”. Jakkolwiek elementów wpływających na cennik sprzątania biur jest więcej, to przynajmniej są one jasno określone i zdefiniowane, a ich zbiór jest skończony, więc skorzystanie z kalkulatora wyceny sprzątania biur może być naszym pierwszym krokiem, przy czym może on nie uwzględniać wszystkich aspektów jakościowych sprzątania.

Ile kosztuje sprzątanie biura? Czy to opłacalne?

Obecnie większość firm posiadających biura w ten czy inny sposób korzysta z usług sprzątania. Nawet jeśli w regulaminie wewnętrznym firmy są ścisłe i przestrzegane zapisy o zachowaniu czystości w miejscu pracy, a pracownicy wykazują się przy tym dużą kulturą dbania o przestrzeń biurową – wtedy także będziemy skłonni skorzystać z wiedzy o wycenie sprzątania biura i zdecydować się na ten rodzaj outsourcingu, już choćby ze dlatego, że ekipa sprzątająca biuro “ogarnie” także te miejsca, do których pracownik biurowy nigdy nie zagląda, ponieważ kurz wcześniej czy później da o sobie znać, także dlatego, że zazwyczaj pracownicy biura po prostu samodzielnie nie odkurzają dywanów lub nie zmywają okien. Powodów jest wiele.

To, jaki cennik sprzątania biura zostanie nam przedstawiony, nie jest jeszcze rozstrzygające, gdyż nadal możemy negocjować. Więc cenę za sprzątanie biura w pewnym zakresie wyznacza zleceniodawca, ale ile za sprzątanie biura weźmie firma sprzątająca, to już inna sprawa. Zachęcamy więc do rozmowy o sprzątaniu biur we Wrocławiu. Obie strony mają bowiem jakiś wpływ na wycenę sprzątania biura.

Sprzątanie biur w każdym calu, na każdym m2 – cena i efekt sprzątania biura

Sprzątanie biura to praca, którą powinni zajmować się profesjonaliści. Najlepsze firmy sprzątające gwarantują pełną dyskrecję, rzetelność, a ich cenniki kształtują się na poziomie rynkowym. Skutkiem przeprowadzenia sprzątania w biurze jest doskonała czystość na biurkach pracowników, w ich pokojach, na ich ekranach komputerów, okna zostają wyczyszczone, kurz usunięty, zabrudzenia zlikwidowane, zatem możemy po takiej operacji wkraczać do biura i pracować w nim z pełnym przekonaniem, że poruszamy się w przestrzeni czystej i zadbanej, a więc pracować przyjemniej i bardziej produktywnie.

Może Ci się również spodobać...