Porady

Jak zadbać o czyste i lśniące okna?

Brudne okna psują wygląd całego domu. Zakurzone witryny zniechęcają klientów do odwiedzenia sklepu. Zacieki i deszczowe smugi pozostawione przez miejski kurz i pył, odbierają komfort pracy w wielokondygnacyjnych budynkach. Jak widać niezwykle istotne jest zapewnienie przejrzystości oknom i innym szklanym powierzchniom. Jak jednak zadbać o piękne okna w naszym najbliższym otoczeniu?

Częstotliwość prac i skuteczne domowe receptury

Przeprowadzanie prac związanych z myciem okien powinno odbywać się systematycznie. Okna z zewnętrznej strony myje się tak często, jak jest to konieczne. Widząc zabrudzenia należy nie zwlekać i przystąpić do ich umycia. Natomiast wewnątrz myjemy okna dwa lub trzy razy do roku, często w okresie przedświątecznym. Na czyszczenie powierzchni szklanych jest wiele sposobów i rad. Większość z nich pochodzi od naszych babć lub mam. Każda z nich miała sprawdzony autorski sposób na mycie okien, a co najważniejsze pozostawienie szyb bez nieestetycznych smug i zacieków. Podobno wojskowym sposobem było wycieranie okien gazetami, również wykorzystywany w przypadku braku płynu do mycia. To jednak dość ryzykowny pomysł z uwagi na możliwość porysowania szyby. Jednak kiedy nie posiadamy pod ręką specjalistycznych preparatów do mycia okien możemy sami przygotować sobie skuteczny płyn, używając środków dostępnych w każdym domu. W tym celu robimy mieszankę octu z wodą, według proporcji jedna szklanka octu na dwa litry wody. Sklepowy płyn do mycia okien można również zastąpić sporządzając mieszankę denaturatu lub amoniaku z wodą. Dodatkowym zabezpieczeniem przed osiadaniem kurzu na szybach będzie wykorzystanie do mycia roztworu gliceryny rozpuszczonej w wodzie, a następnie wytarcie okna do sucha.

Przy jakiej pogodzie myć okna?

Przy tego typu pracach warto wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne. Ta cenna wskazówka znacznie skróci i uprzyjemni mycie okien. Najlepiej jest wykonywać tego typu czynności w pochmurne dni, kiedy na szybach widać ślady rąk i inne zabrudzenia. Dni słoneczne są mniej odpowiednie, ponieważ szyby wysychają zbyt szybko i pozostają na nich mało estetyczne smugi.

Proste, a niezwykle skuteczne rozwiązania

Co jednak w przypadku, gdy nie udaje się nam zachować przejrzystości naszych okien lub witryn? Zdarza się, że poczynione starania i zabiegi nie kończą się sukcesem. Domowe środki okazują się niewystarczające, a pogoda mało sprzyjająca. Przy tym ilość włożonej pracy nie gwarantuje wymiernych wyników. Jak zatem uprościć sobie proces mycia okna? Jak oszczędzić przy tym czas i szybko cieszyć się pięknym widokiem na zewnątrz? Warto skorzystać z profesjonalnych usług Moppy – firmy zapewniającej fachową pomoc, szybkość działania i indywidualne podejście. Ekologiczne mycie przy użyciu specjalistycznego sprzętu gwarantujące czyste i przejrzyste wnętrza są stosowanym przez naszą firmę rozwiązaniem. Zapewniamy mycie okien bez smug, bakterii, aż do uzyskania pożądanego efektu lśnienia.

Może Ci się również spodobać...