biur
Porady

Jak dokładnie czyścić panele drewniane bez ich uszkodzenia?

Panele podłogowe są najczęściej wybierane do domów, mieszkań czy biur. Na rynku dostępne są różne wzory oraz kolory i nie ma problemu z dopasowaniem odpowiednich do aranżacji naszych pomieszczeń. Podkreślmy, że panele podłogowe wymagają od nas dużo opieki i musimy dokładnie dbać o ich stan. Decydując się na tego typu produkty, warto zapoznać się z ich prawidłowym utrzymaniem. Doradzamy, jak czyścić je, aby zachowały estetykę przez wiele lat. Prezentujemy sprawdzone sposoby, dzięki którym nasze panele przez długi czas będą cieszyły nasze oko idealnym połyskiem!

Panele podłogowe nie są odporne na wodę

Sprzątanie rozpocznijmy od usunięcia z powierzchni paneli podłogowych wszystkich mebli, dywanów czy donic. Chodzi o to, abyśmy bez żadnego problemu dostali się do każdego kąta. W następnej kolejności, musimy dokładnie zamieść wszelkiego rodzaju kurz, okruchy, a także sierść naszego zwierzaka. Najlepiej zaopatrzyć się w szczotkę z długim, wygodnym kijem. Potem nieczystości należy zebrać zmiotką i śmietniczką. Można użyć do tego odkurzacza, ale pamiętajmy, że trzeba zastosować specjalną końcówkę, aby nie porysować paneli. Najlepsza będzie taka, która zakończona jest drobnymi włoskami. Wtedy będziemy mieć pewność, że nie uszkodzimy paneli. Okazuje się też, że najlepszą metodą czyszczenia tego typu powierzchni, wcale nie jest używanie mopów i wilgotnych ścierek. Wiąże się to z tym, że panele podłogowe są mało odporne na wodę. Warto zaopatrzyć się w specjalne mleczka do ochrony takich powierzchni, dzięki którym zabezpieczymy je i nadamy im czystość. Możemy przetrzeć je również octem rozcieńczonym z ciepłą wodą. Warto też pamiętać, że panele powinny być kładzione w pomieszczeniach, w których nie grozi im wilgoć.

Stosuj specjalne preparaty nabłyszczające

Dodatkowo warto, aby na nóżkach mebli umieścić specjalne podstawki. Dzięki temu nie będą one uszkadzać podłogi. Starajmy się w ogóle nie szurać, na przykład krzesłami. Panele drewniane warto pastować specjalnym środkiem nabłyszczającym, który dodatkowo nadaje bardziej wyrazisty kolor drewnu. Porysowane panele drewniane można potraktować specjalnym woskiem maskującym. W przypadku większych zarysowań, konieczne będzie cyklinowanie. Warto jednak pamiętać, że nadają się do tego panele drewniane, których wierzchnia warstwa ma grubość, co najmniej siedmiu milimetrów.

Nie musisz tracić czasu, zamów specjalistów

Sprzątanie mieszkania, to ciężkie zadanie, które jest bardzo czasochłonne i wymaga od nas sporo wysiłku. Jeśli w mieszkaniu czy biurze posiadamy wyłącznie drewniane panele podłogowe, to na ich dokładnym wyczyszczeniu spędzimy sporo czasu. W takich przypadkach warto skorzystać z pomocy specjalistów z Moppy, którzy gwarantują profesjonalną usługę sprzątania. Można ją zamówić poprzez naszą stronę internetową. Postaw na fachowców, którzy kompleksowo zajmą się każdym zleceniem. Sprzątanie biur w Krakowie czy Wrocławiu oraz mieszkań i domów – postaw na fachowców i ciesz się czystością!

Może Ci się również spodobać...