Sprzątanie biur
Porady

Sprzątanie biur – jak wybrać odpowiednią firmę?

Sprzątanie biur to usługa, na którą w ostatnich kilkunastu latach decyduje się coraz większa liczba przedsiębiorców. Korzystanie z usług zewnętrznych firm, które świadczą profesjonalne usługi związane ze sprzątaniem biur niesie ze sobą wiele korzyści. Firmy oferujące sprzątanie wynajmowane są do posprzątania biur, ale także pomagają utrzymać w czystości przestrzenie używane komercyjnie takie jak centra handlowe oraz sklepy wielkopowierzchniowe, a także hale produkcyjne i hale magazynowe.

Po usługi profesjonalnego sprzątania sięgają także administracje publiczne oraz jednostki samorządu terytorialnego. Jest to znacznie bardziej opłacalne niż zatrudnienie sprzątaczki na pełny etat. Dlatego na rynku możemy zauważyć coraz więcej firm oferujących profesjonalne usługi sprzątania.

W obu przypadkach – czy to poszukiwania firmy sprzątającej na potrzeby biznesu czy też administracji publicznej warto pamiętać, że poszukując taką firmę należy skupić się na firmach świadczących usługę lokalnie. Czyli jeśli szukamy takiego partnera przykładowo we Wrocławiu, pamiętajmy, żeby wyszukiwać firmy świadczące usługi porządkowe we Wrocławiu, a nie w jakimś innym mieście bo to znacznie podroży usługę.

Którą firmę wybrać do sprzątania biura?

Na początek przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, jak długo firma już funkcjonuje na rynku oraz jakie ma opinie od swoich byłych klientów. Będziemy mogli wtedy stwierdzić czy oferuje nam profesjonalne sprzątanie biur i dopiero wtedy zdecydujemy się na podpisanie stałej umowy na realizowane usługi. Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, jakim sprzętem dysponuje dana firma, ponieważ każdy profesjonalny personel powinien mieć nie tylko odpowiednie szczotki oraz mopy, ale również wysokiej klasy środki czyszczące dopasowane do różnych powierzchni.

Kiedy już zdecydujemy się na konkretną firmę oferującą sprzątanie biur, to powinniśmy dokładnie zapoznać się z warunkami zapisanymi w umowie oraz ustalić odpowiedni harmonogram, według którego będą realizowane usługi sprzątania w naszym biurze. Najlepiej jest wybrać godzinę sprzątania biura, w których nasi pracownicy kończą już pracę, aby nawzajem sobie nie przeszkadzali.

Firma sprzątająca oferuje nam również dodatkowe usługi, takie jak dbanie o czystość na terenie zielonym wokół firmy, a także może nam zaoferować mycie okien. Jeżeli w naszym biurze posiadamy dywany oraz wykładziny to warto wybrać firmę, która oferuje również dodatkowe usługi związane z praniem dywanów, a także czyszczeniem wykładzin.

Sprzątanie biur i nie tylko

Szereg firma oferujących sprzątanie biur oferuje często także dodatkowe usługi takie jak odśnieżanie lub grabienie liści, które na terenie posesji trzeba wykonać w zależności od pory roku. Zawsze, gdy zatrudniamy ekipę sprzątającą, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy pracownicy są elastyczni, ponieważ w niektórych przypadkach będziemy musieli także zlecić dodatkowe czynności związane ze sprzątaniem magazynu biurowego albo piwnicy czy też garażu.

W większości firm wszystko zależy od tego na jaki zakres usług się umówimy. Dlatego nawet jeśli na stronie internetowej firmy sprzatąjącej nie znajdziemy wszelkich interesujących nas opcji zawsze warto dopytać i rozwijać swoje wątpliwości. Na rynku mamy wiele firm, o bardzo różnej specyfice. Dlatego też zakres usług sprzątania w każdej musi zostać indywidualnie dopasowany. Nie inaczej ma się sytuacja jeśli chodzi o sprzątanie biur. Dlatego w tym celu zawsze warto nie tylko opierać się na tym co widzimy na stronie ale także przeprowadzić rozmowę z biurem obsługi klienta.

Może Ci się również spodobać...