Czym myć okna
Porady

Czym myć okna i dlaczego powinniśmy myć okna?

Czym myć okna? To zadanie wymaga od nas czasu, wysiłku i odpowiedniego sprzętu. Wiele osób myje okna przed ważnymi świętami oraz uroczystościami. Samo umycie okien nie gwarantuje, że będą one lśniące. Dlaczego jednak powinniśmy myć okna? Odpowiedź znajdziecie w poniższym wpisie. Na prawdę warto zaczerpnąć wiedzy, która sprawi że mycie okien będzie dla nas przyjemnością, a nie koniecznością.

Czym myć okna? Zacznij od podstawowych zasad.

Ważne jest czym myć okna. Niemniej bez zachowania podstawowych zasad nawet najlepsze środki nam nie pomogą. Zmorą każdej gospodyni i każdego pomocnego męża są nieestetyczne smugi na oknach, które potrafią skutecznie zniechęcić do umycia okien. W obecnym tempie życia w zasadzie myjemy je, wtedy kiedy mamy na to czas i chęci. Jednak warto wiedzieć, że mycie okien zakończy się sukcesem, wtedy gdy wyczyścimy je rano lub wieczorem. No, chyba że trafi nam się pochmurny dzień, gdy nie pada deszcz. Dlaczego tak jest? Ponieważ promienie słoneczne powodują bardzo szybkie odparowywanie wody. W wyniku czego powstają nieestetyczne smugi. Zimą też myjemy okna ale zrezygnujcie kiedy na dworze jest mroźno. Szyby po prostu będą zamarzać.

Czym myć okna? Czy musisz kupować chemię?

Wiele osób tkwi w błędnym przekonaniu, że skuteczne mycie okien jest możliwe tylko przy użyciu drogich chemicznych detergentów. Jeśli nie detergenty, to czym właściwie umyć okna? Odpowiedź jest prosta! Ciepła woda z płynem do mycia naczyń, która usunie największy kurz i brud. Ściereczka, którą może być nawet stara bawełniana bluzka. Papierowe ręczniki, którymi usuniesz nadmiar wody. Dla własnego komfortu możesz ubrać gumowe rękawiczki. Na rynku dostępne są również domowe myjki do okien, które podciśnieniem dokładnie umyją okna. Oczywiście zamiast płynu do mycia naczyń możemy użyć płyn do mycia szyb.

Lśniące okna przez cały rok – Czy to możliwe?

Lśniące i czyste okna to marzenie każdego z nas. Obecnie panuje trend na czyste mieszkania, a także biura oraz wszelkie miejsca, gdzie przebywamy i gdzie są okna. Nie lubimy brudu oraz kurzu. Na rynku powstało wiele firm, które świadczą usługi mycia okien. Modne są również mieszkania, biura i domy z dużymi często panoramicznymi oknami. Jak często powinno się myć okna aby były lśniące przez długi czas? Ogólnie rzecz biorąc, przyjęło się,że myjemy okna około 4 razy w roku. W pobliżu świąt oraz ważnych uroczystości rodzinnych. Najważniejsze jest dopasowanie do własnej sytuacji. To jak bardzo brudzą się okna zależy, od tego jaka jest pogoda czy też gdzie mieszkamy.

Najlepszy sposób na mycie okien

Wiemy już, czym możemy umyć okna. Jak to zrobić szybko i efektywnie? Wystarczy kilka kroków. Po pierwsze należy oczyścić okno z największych zanieczyszczeń takich jak: piasek, kurz, liście, a nawet pajęczyny. Następnie ciepłą wodą ze środkiem myjącym myjemy ramy oraz okna. Intensywnie przecieramy okna suchą ściereczką lub ręcznikiem papierowym do momentu całkowitego wyschnięcia.

Może Ci się również spodobać...