Ile kosztuje sprzątanie
Porady

Ile kosztuje sprzątanie domu? Prawdziwa oszczędność!

Ile kosztuje sprzątanie domu? – Czy ktoś z nas się nad tym zastanawia? Z jednej strony lubimy żyć w czystych przestrzeniach. Zarówno nasze mieszkania oraz domy są z reguły zadbane. Kto z nas nie lubi po ciężkim dniu w pracy zjeść obiad i wypić kawę w przytulnym domu?
Warto zdawać sobie sprawę, że czystość to także ochrona przed bakteriami, które roznoszone powodują wiele chorób, których każdy z nas chce uniknąć. Z drugiej strony obecne tempo życia sprawia, że nie mamy czasu na porządne sprzątanie. A czy ktoś z nas zastanawia się: Ile pieniędzy tak naprawdę wydajemy na środki czystości?

Ile kosztuje sprzątanie domu własnymi dłońmi?

Jeśli zastanawiasz się: ile kosztuje Cię sprzątanie domu to, przemyśl dokładnie kilka aspektów. Po pierwsze policz: ile wydajesz na środki czystości: płyn do okien, płyn do podług spray do armatury, płyn do naczyń, ściereczki, ręczniki i wiele innych. Jeśli zliczysz miesięczne i roczne wydatki na zakup powyższych środków, to zdziwisz się: jak duże pieniądze wydajesz na sprzątanie. Nie ważne czy sprzątasz raz w tygodniu, czy codziennie przeznaczasz, np. godzinę aby ogarnąć domowy bałagan. W każdej z tych opcji płynie Twój czas, który możesz przeznaczyć na zarabianie, odpoczynek lub spędzenie czasu z bliskimi.

Jak zaoszczędzić na sprzątaniu mieszkania?

Odpowiedź jest prosta! Naucz się odpuszczać oczywiście nie w zamian za domowy bałagan. Na rynku powstało wiele godnych polecenia firm, które oferują usługi sprzątania. W zależności od Twoich potrzeb, możesz zamówić usługę jednorazową, np. sprzątanie na święta czy też po remoncie. Możesz też korzystać z usług cyklicznie i zapomnieć o obowiązku sprzątania. W tej opcji będziesz mieć zadbany dom, przez cały czas.
Co jeszcze mieści się w usłudze sprzątania? Mycie okien, pranie dywanów i tapicerki, ścieranie kurzu, sprzątanie łazienki, kuchni, mycie podłóg. Korzystając z usług profesjonalnej ekipy sprzątającej, zaoszczędzisz pieniądze, które wydajesz na środki czystości. Zaoszczędzisz również czas, który możesz przeznaczyć na odpoczynek.

Ile kosztuje sprzątanie? – Co składa się na cenę?

Po pierwsze to wielkość Twojego domu lub mieszkania. Im większy dom, tym więcej okien, podłóg, większa kuchnia i łazienka. Po drugie lokalizacja. W dużym mieście możesz zapłacić kilkakrotnie więcej niż w małej wsi. Po trzecie wybrana usługa. Jeśli zamówisz firmę na godzinę. a Twoja lista będzie długa, to jakość usługi może być niezadowalająca. Wbrew pozorom istotne jest również: jak bardzo brudne jest pomieszczenie?Trwalsze zabrudzenia wymagają więcej czasu i użycia mocniejszych środków czyszczących.

Podsumowując, w obecnych czasach możesz mieć czysty dom bez tracenia czasu oraz wielkich pieniędzy na zakup środków czyszczących. Wystarczy zaufać profesjonalnej ekipie sprzątającej, która przejmie za Ciebie ten żmudny obowiązek. Jeśli nie jesteś pewien czy faktycznie Ci się to opłaci, to możesz skorzystać z bezpłatnej wyceny, która da Ci obraz faktycznego kosztu usługi.

Może Ci się również spodobać...