Porady

4 zasady lekkiej i przyjemnej pracy

Postanowiliśmy podzielić się z Wami naszymi wewnętrznymi wartościami, którymi kierujemy się w codziennych sytuacjach w pracy, ale też poza nią. Są to nasze „złote zasady”, które sa bliskie naszemu sercu i które sprawiają, że pracuje nam się lżej i przyjemniej 🙂

1. Myślę pozytywnie w każdej sytuacji

Pozytywne nastawienie, otwartość na to, co do nas przychodzi i akceptacja każdej sytuacji są dla nas kluczem do przyjemnej atmosfery pracy. Wiemy, że każdy kij ma dwa końce i w każdej sytuacji można znaleźć ten pozytywny aspekt. Poprzez pozytywne myślenie „nastrajamy się” na przyjmowanie dobra. Czując wewnętrzną radość, wszystko co nam sie przydarza wygląda dużo bardziej kolorowo.

2.  Przyciągam to, o czym myślę

Wierzymy, że to od naszych myśli wiele zależy, dlatego staramy się ukierunkować je w odpowiednią stronę. Prawo przyciągania sprawdziło się nam już w wielu przypadkach. Dlatego jeśli, chcemy coś osiągnąć koncentrujemy swoją uwagę na powodzeniu, niż na obawach i komplikacjach. 

3. Każdy klient jest dla mnie możliwością do rozwoju

Czasem zdarzają się zadania, które na pierwszy rzut oka wydają sie niemożliwe do zrealizowania. Niemniej jednak wiemy, że dla nas jest to okazja do spróbowania czegoś nowego, wyjścia poza strefę komfortu i poszerzenia swojego pola możliwości. Nawet największe wyzwania bądź porażki są dla nas lekcją, czy to większej organizacji, konsekwencji lub pokory. Dzięki takim sytuacjom stajemy się coraz lepszymi osobami i możemy osiągać jeszcze większe sukcesy.

4. Nie oceniam innych

W pracy ze sobą i z klientami, czasem spotykamy się z różnymi zdaniami na dany temat. W takich sytuacjach, przede wszystkim staramy się zrozumieć drugą stronę. Zawsze istnieje przyczyna, która kryje się za czyimś zachowaniem i to właśnie tę przyczynę należy znaleźć. Bardzo często jak zgłębiamy się w dany temat i pozwolimy sobie wsłuchać się w drugą stronę, wówczas okazuje się, że początkowy „problem” staje się bardzo prosty do rozwiązania.

A jakie są Wasze wartości, którymi kierujecie się na codzień?

Może Ci się również spodobać...