firma sprzątająca
Porady

Na sprzątanie nie ma rady – zrób to sprawnie!

Czysta kuchnia to nie tylko wytarty stół, blaty, poodkurzane szafki kuchenne i zadbana podłoga. Równie ważne są urządzenia i wyposażenie kuchni utrzymane w nienagannym stanie. Przypalenia na płycie gazowej lub przepełniony brudnymi naczyniami zlewozmywak odbiera urodę i klimat nawet najpiękniejszym wnętrzom. Ręczne mycie naczyń zajmuje nam bardzo wiele godzin i niestety jest czynnością, którą codziennie i systematycznie trzeba wykonywać. Można oczywiście starać się mniej brudzić, czy nie dopuszczać do przypaleń, co zdecydowanie zmniejszy ilość zmywania, niemniej jednak nie zlikwiduje nam tego obowiązku całkowicie. Jak zatem polubić zmywanie?

Proste triki ułatwiające zmywanie naczyń

W każdym przypadku warto zaopatrzyć się w dobry płyn do mycia naczyń. Wydajny i dobrej jakości starczy na dłużej, zapewni skuteczny efekt i zadba o nasze dłonie (o ile same tego nie zrobimy, zakładając np. rękawiczki). Zakup zmywarki jest także świetnym rozwiązaniem, ale nie każdy ma odpowiednio dużo miejsca w kuchni do wstawienia tego sprzętu lub też nie ma aż takich potrzeb. Zawsze jednak możemy skorzystać z praktycznych porad – przetestowanych przez nasze mamy i babcie. Oto niektóre z nich:

  • grupowanie naczyń – na początek wybierzmy do zmywania te najmniej zabrudzone, czy tłuste i stopniowo przechodźmy do tych najtrudniejszych, czyli najczęściej patelni i garnków.
  • zabezpieczenie przed rozbiciem – aby odpowiednio zadbać o kruche naczynia np. porcelanowe, na dnie zlewu można położyć miękką szmatkę. Ochroni ona przed stłuczeniem delikatne rzeczy, nawet jeśli wślizgną się, wypadną Ci z rąk.
  • pusty zlewozmywak – dobrze jest trzymać wolne miejsce w zlewie, nie wstawiając do niego od razu całej zastawy obiadowej, czy użytego do gotowania kompletu garnków. Zdecydowanie usprawni nam to proces zmywania i przyspieszy nielubianą czynność.
  • dla smakoszy piwa – cenna będzie wskazówka, że kufle do piwa należy umyć wyłącznie wodą. Nawet idealnie wypłukany detergent hamuje proces tworzenia się piany.

Co zrobić jak nie lubimy także innych domowych czynności?

O ile sami nie zakaszemy rękawów do pracy to wybór może być tylko jeden – profesjonalna firma sprzątająca zajmująca się nie tylko zmywaniem, prasowaniem, myciem sprzętów kuchennych, ale w ogóle kompleksowym utrzymywaniem czystości w naszych domach, czy biurze.  Działający sprawnie zespół wykwalifikowanych pracowników Moppy.pl, nie przepuści żadnym śmieciom, brudkom, kurzom, gdziekolwiek by się one znajdowały. Nasi specjaliści rozprawiają się skutecznie i szybko z tematami: czyszczenia i pucowania, prania wykładzin i mycia okien. Do tego skorzystanie z naszej strony internetowej ułatwi dopasowanie się do Państwa potrzeb – zarówno w zakresie prac, jak i ich terminu. Zadowolenie i zaufanie naszych klientów to dla nas najważniejsze sprawy, dlatego stale dbamy o jakość naszych usług. Moppy.pl lubi sprzątać i robi to zawodowo!

Może Ci się również spodobać...