Porady

Magiczna moc sody – praktyczne zastosowanie w pracach domowych

O ekologicznych sposobach na czyszczenie i sprzątanie, preparatach z powodzeniem zastępujących sklepową chemię, napisano już bardzo wiele. Soda, cytryna i ocet to tanie, dostępne w każdym gospodarstwie domowym produkty, z których wyczarować można wiele. Odplamiacze, mleczka-pasty do usuwania zanieczyszczeń oraz brudu, płyny do mycia i inne eko-środki to wszystko znajduje się w naszej kuchni, w zasięgu ręki. Poznaj zatem sekrety radzenia sobie z trudnymi problemami za pomocą sody, ale w przyjazny dla środowiska sposób.

Sprawdzone przepisy na nie-chemię do sprzątania

Chętnie wykorzystywanym środkiem domowej roboty jest pasta, w której skład wchodzi: 1 szklanka sody, 2 łyżki soli – rozrobione ilością wody potrzebną do uzyskania pożądanej konsystencji. Takim preparatem można czyścić kubki, szklanki z osadu po herbacie lub kawie, ale też piekarnik, czy zlew. Fugi w łazience również możemy wyszorować mieszanką sody z wodą, którą nakładamy i zostawiamy na 15-20 min, a następnie spłukujemy. Do mycia wanny, kafelków, umywalki lub sedesu użyć można sody – 1 szklanki zmieszanej z 6-oma łyżkami octu. Taką papką pokrywamy czyszczoną powierzchnię, czekamy chwilę i zmywamy ją wodą. Te i wiele innych przepisów gości na łamach internetowych przeglądarek, co umożliwia łatwe sporządzenie, przygotowanie sobie ekologicznego środka.

Sprzątanie od czasu do czasu, czy systematyczne?

Ekologiczne sprzątanie przynosi korzyści wszystkim – małym dzieciom, alergikom i zwierzętom. W dzisiejszym świecie szczególnie zwraca się uwagę na ograniczanie używania chemii. Prowadzi to do zmniejszania produkcji szkodliwych substancji oraz poprawę metod wytwarzania różnego typu środków. Nasze najbliższe otoczenie również odczuwa pozytywne aspekty takiego rodzaju dbałości o własny dom, mieszkanie, czy biuro. Ekologia w domu jest możliwa, ale przy codziennym i systematycznym sprzątaniu. Równie często spotyka się opinie o małej skuteczności preparatów sporządzanych własnoręcznie. Nierzadko wspomina się o wywołanych przez domowe specyfiki reakcjach chemicznych z niektórymi materiałami wykończenia, czy armatury, co prowadzi do odbarwień, zniszczeń, a finalnie zmusza do wymiany elementów wykończenia lub zakupu nowych dodatków. Poza tym zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebujemy zrobić gruntowne sprzątanie  – czy to w przypadku remontu, czyszczenia dużych powierzchni, przygotowań do świąt lub uroczystości.
Jak w takich nagłych sytuacjach radzić sobie z wielkimi pracami i natłokiem obowiązków?

Kompleksowe rozwiązanie problemów z czystością

Wiadomo, że współczesny świat boryka się z niedoborem czasu – dotyczy to wszystkich. Jednak dzięki internetowi i możliwościom rezerwacji usług online, uda nam się zaoszczędzić go chociaż odrobinę. Możliwość rezerwacji potrzebnej pomocy na dowolny termin i umówiony zakres czynności lub kompleksowe sprzątanie to elastyczna oferta, którą łatwo dopasować pod swoją organizację zajęć i tempo życia. Firma Moppy.pl może być strategicznym partnerem i solidnym wsparciem w wielu naglących i pilnych sprawach, ale również małą, stabilną pomocą w regularnych pracach. Nasze usługi obejmują duży zakres czynności porządkowych, a to umożliwia sprostanie nawet największym wyzwaniom.

Może Ci się również spodobać...