Pranie tapicerki
Porady

Pranie tapicerki i porządek w domu, gdy mamy psa

Pranie tapicerki jest szczególnie ważne gdy mamy w domu zwierzęta. A jak utrzymać porządek mając w domu psa?. To pytanie zadają sobie wszyscy właściciele czworonogów. Niestety nie każdy myśli przed zakupem psa, jakie problemy to ze sobą pociąga. Dlatego przedstawiamy kilka sposobów na to, aby sprzątanie nawet posiadając pupila, stało się łatwiejsze.

Postaw na regularne sprzątanie – zadbaj o pranie tapicerki!

Posiadając czworonoga, a szczególnie przedstawiciela rasy, który obficie linieje, należy pamiętać o regularnym sprzątaniu. Podstawą jest codzienne odkurzanie, dzięki któremu nie tylko usuniemy sierść, ale również piasek i brud, które psy przynoszą ze spaceru. Wygodną alternatywą dla tradycyjnego odkurzacza jest automatyczny robot. Sierść można również zbierać przy pomocy gumowych szczotek lub rękawicy. Tego typu akcesoria wystarczy zwilżyć jedynie wodą. Sposobem na zapobieganie gromadzenia się brudu jest regularne mycie psa i jego legowiska. Najczęściej jednak zanieczyszczenia najgłębiej wnikają w powierzchnię wykładzin i mebli – obicia kanap, czy sof. Dlatego powinniśmy pamiętać o tym, że ważne jest częste pranie tapicerki. W tym celu najlepiej użyć odkurzacza piorącego, pamiętając uprzednio o usunięciu sierści. Użycie płynu odświeży nie tylko wygląd tapicerki, ale sprawi, że będzie ona miała przyjemny zapach. Zdarza się też, że nasi pupile chorują, wtedy też często wydzielają brzydki odór. Dlatego warto stosować odświeżacze powietrza. Dobrym sposobem na zminimalizowanie brudu i zanieczyszczeń jest mycie i osuszanie łap psa po każdym spacerze. Właściciele psów często zapominają o tym, że wszystkie zabawki i psie akcesoria powinny mieć swoje miejsce. W celu ich uporządkowania najlepiej wydzielić strefę w pomieszczeniu na
przechowywanie lub zakupić specjalne pojemniki lub kosze wiklinowe, w których umieścimy psie zabawki.

Pomoc domowa – skuteczny sposób na walkę z bałaganem

Nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami. Jest wiele powodów tego stanu rzeczy: brak profesjonalnego sprzętu, czasu lub specjalistycznych środków. Często również zabrudzenia są trudne do usunięcia. Dotyczy to szczególnie tych, które są już na powierzchni od dłuższego czasu i brud jest w nie trwale wżarty. Wtedy najlepszym sposobem będzie skorzystanie z usługi, jaką jest pomoc domowa. To gwarancja profesjonalizmu, ponieważ firmy sprzątające świadczące tego typu usługi posiadają specjalistyczny sprzęt. Jest to szczególnie pomocne, jeśli interesuje nas pranie tapicerek. Zaawansowane urządzenia pracują pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu nie tylko usuwają zabrudzenia, ale również skutecznie zwalczają drobnoustroje i nieprzyjemne zapachy.

Może Ci się również spodobać...