Styl eko we wnętrzach w zgodzie z naturą
Porady

Styl eko we wnętrzach – jak urządzić mieszkanie w zgodzie ze środowiskiem?

Styl eko we wnętrzach nie tylko zagościł już na stałe w naszej kulturze. Coraz więcej widzimy ekologicznych rozwiązań i gadżetów, które pojawiają się na rynku. Jednym z bardziej ekologicznych trendów jest rezygnacja z plastiku. Coraz więcej ludzi korzysta z toreb wielorazowego użytku w sklepach. Rezygnują ze słomek czy plastikowych pojemników na detergenty. Jak przemycić ekologiczne rozwiązania do naszego domu? Co jest najbardziej w stylu eko?

Styl ekologiczny wnętrza – co się sprawdza i jak urządzić wnętrze na styl eko?

Najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, jeśli chcemy mieć salon lub mieszkanie w stylu eko  jest wybieranie i renowacja mebli z odzysku. Jest to najbardziej ekologiczny wybór jaki możemy poczynić. Po pierwsze nie kupujemy nowych rzeczy. Nie są one pakowane w plastikowe ani w papierowe opakowania. Po drugie nie przyczyniamy się do emisji różnych szkodliwych substancji poprzez tworzenie nowych mebli. Ponadto możemy dać życie starym meblom i obudzić w nas duszę artysty. Styl eko we wnętrzach zakłada, że korzystamy z tego co już mamy. Renowacja i poszukiwanie starych mebli wcale nie jest trudne. Co chwile ktoś wystawia stare nieużywane meble na śmietniki i przed dom. Wystarczy przejechać się w słoneczny dzień na osiedle, czy przez miasto i zobaczyć co możemy znaleźć. Potem wystarczy trochę sprzętu, miejsca i pomysł.

Jak stworzyć eko meble?

Stare meble dokładnie czyścimy i nadajemy im nowego blasku. Możemy to zrobić malując go na inny kolor, obijając ładną tkaniną czy po prostu porządnie myjąc. Bardzo często po eko rozwiązania nie musimy sięgać daleko. Styl ekologiczny wnętrza możemy też uzyskać dzięki renowacji naszych starych mebli. Zamiast kupować nowe, wystarczy pomalować stare krzesła, zmienić obicie kanapy, dodać eko dodatki. Nie trzeba wcale wybierać się do sklepu i kupować nowych rzeczy. To najlepszy eko wybór.

Wprowadź styl eko we wnętrzach

Styl eko we wnętrzach – ekologiczne meble

Styl eko we wnętrzach osiągniemy również kupując dobrej jakości meble i dodatki. Najlepiej wybierać takie meble, które posłużą nam latami. Idealnie tutaj pasuje prawdziwy skandynawski styl, meble z prawdziwego drewna, nie plastikowe dodatki. Wprawdzie takie rzeczy w stylu eko będą nieco droższe . Jednak możemy być pewni, że posłużą nam latami i z czasem zyskają miano eko. Bardzo często takie solidne meble przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Dębowe stoły, prawdziwe drewniane krzesła, solidne kanapy czy łóżka. Takie przedmioty są długowieczne.

Ekologiczny styl w salonie – meble z palet i drewnianych skrzynek

Coraz częściej w aranżacji wnętrz wykorzystuje się palety i drewniane skrzynki. Są one również często wyrzucane na śmieci. Wystarczy przejechać się po okolicy aby zebrać takie cuda, z których potem można zrobić meble do domu. Łóżka z palet czy wypoczynek to coraz częściej spotykane meble w domach. Jeśli dodatkowo sprawnie posługujemy się maszyną do szycia możemy łatwo uszyć obicie czy dodatki do mieszkania.

Jednym słowem najbardziej eko styl to meble z odzysku i praca własnych rąk. Jeśli jednak nie mamy pomysłu i ręki do renowacji w stylu eko będą dobrej jakości meble, które będą mogły służyć latami.

Może Ci się również spodobać...