Jak szybko posprzątać pokój skutecznie?
Porady

Jak szybko posprzątać pokój? Nie trać czasu!

Jak szybko posprzątać pokój? – takie pytanie nurtuje wiele osób starszych i młodszych. Nikt z nas nie lubi sprzątania. Każdy chciałby zrobić to jak najszybciej. Niestety bardzo często zdarza się tak, że odkładamy sprzątanie w czasie. Wtedy kumuluje się bardzo dużo sprzątania i tym bardziej nie mamy ochoty na długie odkurzanie, mycie licznych naczyń, składanie i prasowanie stosu ubrań. Każdy chciałby poznać receptę na to jak szybko posprzątać dom, mieszkanie czy pokój.

Jak szybko posprzątać w pokoju?

Zacznijmy od łatwiejszej rzeczy, czyli od tego jak szybko posprzątać pokój. Jeśli mamy duży bałagan zacznijmy od ogółu do szczegółu. Pozbieraj wszystkie rzeczy, które nie powinny znaleźć się w danym pokoju i odnieś je na miejsce. Ubrania do prania wrzuć do pralki, naczynia wynieś do kuchni i albo włóż do zmywarki albo od razu pozmywaj. Ułatwi Ci to później dalsze sprzątanie. Następnie odłóż resztę rzeczy na miejsce z pokoju. Zbierz śmieci i wynieś je od razu do kosza, a najlepiej od razu do zsypu czy kontenera. Jeśli wszystko leży na swoim miejscu, nie ma śmieci i pokój jest tylko zakurzony i z plamami możesz zaczynać właściwe sprzątanie. Najpierw uporaj się z kurzem na meblach i plamami. Zetrzyj wszystko z góry na dół. Najlepiej najpierw zająć się kurzem, a potem plamami. Jeśli została tylko podłoga do odkurzenia zrób to, a następnie jeśli masz panele umyj podłogę. Na koniec możesz umyć okna jeśli są zabrudzone. Pamiętaj o zasadzie z góry na dół. Dzięki temu nic nie pominiesz w sprzątaniu pokoju.

Jak szybko posprzątać mieszkanie?

Jeśli już wyprowadziłeś się z domu rodzinnego na pewno zastanawiasz się jak szybko posprzątać mieszkanie. Najlepiej tutaj też używać sposobu z góry na dół. Jednak ważne jest aby sprzątać sukcesywnie pokój za pokojem. Nie skakać z jednego miejsca na drugie, bo tak niczego porządnie nie posprzątamy. Wyznaczcie sobie plan. Na przykład najpierw kuchnia, potem salon, pokój i na końcu łazienka. Dzięki temu będziecie mogli szybko cieszyć się efektem sprzątania.

Dowiedz się jak szybko posprzątać pokój

Uniwersalne porady jak szybko posprzątać pokój i mieszkanie?

Aby sprzątanie było zawsze szybkie musisz trzymać się zasady, aby sprzątać na bieżąco i odkładać rzeczy na swoje miejsce. Dzięki temu, że każda rzecz będzie miała swoje miejsce łatwo i szybko posprzątasz przestrzeń. Sprzątanie rzeczy od razu po jej użyciu zmniejszy efekt gromadzenia się. Pozmywanie od razu kubka czy talerza, czy wrzucenie rzeczy do prania zaraz po zdjęciu ich w łazience lub wrzucenie śmieci do kosza sprawi, że nie będziesz miał wrażenie, że zawsze jest bałagan. Wyznacz sobie też dzień w tygodniu na odkurzanie czy sprzątania. Wtedy będziesz wiedział kiedy i ile czasu musisz poświęcić na sprzątanie. Przykładowo ustal, że w poniedziałek zawsze robisz pranie a we wtorek je prasujesz. W sobotę odkurzasz całe mieszkanie a raz na dwa tygodnie ścierasz kurze i myjesz podłogi.

Jak szybko posprzątać mieszkanie – firma sprzątająca

Jeśli nie masz czasu na sprzątanie i chcesz załatwić sprawę jak najszybciej możesz wynająć firmę sprzątającą. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i będziesz miał czyste mieszkanie.

Może Ci się również spodobać...