lazienka
Porady

Czysta łazienka? Zobacz sprawdzone wskazówki!

Łazienka, to bardzo ważne miejsce w każdym mieszkaniu. Warto zaznaczyć, że jest to pomieszczenie, w którym najszybciej rozprzestrzeniają się bakterie i grzyby. Dlatego tak ważne jest, aby często i kompleksowo ją sprzątać. To także drugie miejsce, zaraz po kuchni, w którym najtrudniej utrzymać prawidłową czystość. Podpowiadamy, jakie rozwiązania stosować, aby sprzątanie było szybsze, łatwiejsze i przynosiło oczekiwane rezultaty. Zobacz, na co należy zwrócić szczególną uwagę!

Częstotliwość wykonywania porządków ma ogromne znaczenie

Zacznijmy od tego, że systematyczność sprzątania, to klucz do sukcesu w utrzymaniu prawidłowej czystości łazienki. Pamiętajmy, aby porządki odbywały się przy wykorzystaniu wyłącznie ekologicznych środków, które są przyjazne dla alergików, dzieci i zwierząt. Prace zaczynamy od czyszczenia płytek ceramicznych, sprawiają one najwięcej problemów. Przygotujmy się na to, że przy ich myciu spędzimy dość sporo czasu. Dlaczego? Widać na nich wszelkiego rodzaju nieczystości, w tym zacieki z wody czy mydła. Aby sprzątanie poszło nam sprawniej, zaopatrzmy się w specjalną emulsję do czyszczenia płytek, która bardzo skutecznie je nabłyszcza. Niektórzy raz na trzy miesiące przecierają je woskiem do karoserii samochodowych. Dzięki temu ich powierzchnia mniej się brudzi. Jednak my odradzamy ten sposób.

Domowe sposoby doskonałe na walkę z brudem

Płytki lśnią, więc teraz czeka nas kolejne trudne zadanie, czyli wyczyszczenie fug. Można kupić w sklepie środki czyszczące przeznaczone wyłącznie do tego zadania, albo wykorzystać jeden z domowych sposobów. Wystarczy ocet zmieszać z wodą i dodać łyżeczkę soku z cytryny. Jeśli fugi są mocno zanieczyszczone, to można posypać je proszkiem do pieczenia i zostawić na czterdzieści minut. Jest to również dobry i sprawdzony sposób na pozbycie się wszelkiego rodzaju brudu. Pamiętajmy również o dokładnym przetarciu luster i ram. Natomiast baterie łazienkowe powinny być czyszczone przynajmniej dwa razy w tygodniu, przy wykorzystaniu miękkiej ściereczki. Powinniśmy wycierać sprzęt do sucha, dzięki temu zyskamy pewność, że nie zostaną na nim żadne smugi. Świetnym sposobem na to, aby dokładnie wyczyścić sedes z uporczywych zabrudzeń jest użycie pasty z sody oczyszczonej.

Ty odpoczywaj, a specjaliści zajmą się łazienką

Prawidłowe posprzątanie łazienki, to wymagające wysiłku zadanie, które zajmuje bardzo dużo czasu. Zdarza się, że ledwo mamy chwilę na odpoczynek, a co dopiero na kompleksowe porządki. W takich sytuacjach warto postawić na specjalistów, którzy zajmą się Twoją łazienką! Możesz zamówić przez internet profesjonalistów z Moppy i cieszyć się wolnym czasem oraz łazienką czystą na błysk. Sprzątamy kompleksowo pomieszczenia. Zajmujemy się również oknami. Dlatego nie martw się o przeszklenia w Twojej łazience. Cena mycia okien i pozostałych usług oferowanych przez nas, jest bezkonkurencyjna na rynku. Klientom zapewniamy najlepszej jakości świadczenia. Dodatkowo, to Ty wybierasz termin! Do czyszczenia pomieszczeń wykorzystujemy wyłącznie ekologicznych środków!

Może Ci się również spodobać...