firmy
Porady

Jak dbać o meble z laminatów, drewna czy ze skóry?

Wycieranie mebli z kurzu nie wystarczy, aby zachowały one idealny wygląd. Pielęgnacja musi być dostosowana do odpowiedniego materiału, z którego zostały wykonane. Zobacz, jak dokładnie dbać o poszczególne meble!

Użyj odkurzacza z odpowiednią końcówką

Meble tapicerowane są bardzo delikatne i wymagają od nas szczególnej pielęgnacji. Warto pamiętać, że największe skupisko roztoczy znajduje się na kanapach, fotelach i krzesłach. Dlatego tak ważne jest, abyśmy systematycznie je odkurzali. Jednak musimy dokładnie uważać. Tego typu siedziska czyśćmy przy pomocy odkurzacza z miękką końcówką, najlepiej posiadającą delikatne włoski. Raz na jakiś czas warto wyprać pokrycia. Jeśli są one stałe, to możemy użyć odkurzacza piorącego. Pamiętajmy o jednej ważnej rzeczy. Zwróćmy uwagę, czy czyszczenie za pomocą wody, nie powoduje odbarwień!

Nadaj blask za pomocą wosku

Szczególnej uwagi potrzebują meble z drewna. Dlaczego? Łatwo je zarysować i odparzyć umieszczając na nich, na przykład gorącą herbatę. Warto zabezpieczyć powierzchnię tych mebli, kładąc, między innymi obrusy. Powinniśmy zaopatrzyć się w wosk do pielęgnacji mebli drewnianych, który nada im połysk oraz będzie ochronną powłoką. Dodatkowo ma przyjemny zapach. Po nałożeniu substancji, wystarczy wypolerować powierzchnię odpowiednią szmatką. Pamiętajmy, że częste pastowanie powoduje odkładanie się na meblach warstw wosku, przez co mogą one tracić swój blask. Stare powłoki można usunąć przy pomocy wody z octem.

Kup specjalny preparat

Wyjątkowego traktowania wymagają od nas również meble ze skóry. Kurz najlepiej usuwać miękką ścierką, którą zamoczmy w wodzie zmieszaną z sodą oczyszczoną. Pod żadnym pozorem nie można używać mocnych środków, ponieważ uszkodzimy tapicerkę. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w specjalny preparat do pielęgnacji skóry.
Wybierz mleczko w płynie lub sprayu

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się meble z laminatów, które również trzeba pielęgnować we właściwy sposób. Najmodniejsze są takie z gładkimi powierzchniami, wykonane z płyty MDF, lakierowanymi na wysoki połysk. Niestety, na takich meblach od razu widać kurz oraz odciski palców. Podpowiadamy, jak najlepiej sobie z tym poradzić. Sposób jest bardzo prosty. Warto zaopatrzyć się w specjalne mleczko w płynie lub sprayu o antystatycznych właściwościach. Dzięki temu, na meblach dłużej zostanie połysk. Zanim nałożymy mleczko, musimy z powierzchni mebli usunąć kurz, przy pomocy wilgotnej, miękkiej szmatki. Natomiast preparat rozprowadzamy suchą, bawełnianą ściereczką.

Postaw na profesjonalną firmę sprzątającą

Jak widzimy, jeśli chcemy, aby nasze meble na długą posiadały blask i wyglądały, jak nowe, to musimy dokładnie i skutecznie je pielęgnować. Zaznaczmy, że domowe porządki zajmują często nam dużo czasu. Zdarza się, że jesteśmy mocno zabiegani i nie mamy, kiedy ich wykonać. Jednak jest na to sprawdzony sposób. Wiele osób decyduje się na firmy sprzątające biura i mieszkania. Specjaliści Firmy Moppy gwarantują kompleksowe porządki. Usługę można zamówić przez internet. Gwarantujemy skuteczność i satysfakcję. Sprawdź nas i dołącz do grona zadowolonych Klientów!

Może Ci się również spodobać...