Porady

Zachowanie bezpieczeństwa w trakcie porządków

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązuje każdą osobę podejmującą pracę. Dotyczy to również przeprowadzania różnych prac w domu, chociażby sprzątania. W trakcie wykonywania obowiązków domowych często zdarzają się różnego rodzaju wypadki. Upadek z drabiny, skręcenia i złamania spowodowane mokrą podłogą. Niewłaściwe użytkowanie substancji chemicznych może być groźne dla wykonujących pracę, ale także innych domowników. Szczególnie na takie ryzyko, nie należy narażać małych dzieci. Jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji w trakcie wykonywania domowych porządków? O czym należy pamiętać?

Podstawowe zasady bezpiecznego sprzątania

Gdy w domu są dzieci, sprzęt oraz środki czystości należy zamknąć w oddzielnej szafce lub też umieścić je w miejscu niedostępnym (np. na górnej półce). Wyraźne opisanie produktów również umożliwi nam nie tylko odpowiednie, zgodne z przeznaczeniem wykorzystywanie, lecz również oszczędzi czas. Nie będziemy tracić dnia na poszukiwania, wczytywanie się w etykiety, gdy będziemy mieli pod ręką właściwie opisane środki. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku kiedy dokonujemy zakupów produktów chemicznych w dużych ilościach, które potem dzielimy na porcje, rozlewając do mniejszych pojemników. Jeżeli używamy silnych preparatów lub detergentów nie zapominajmy o zakładaniu rękawic gumowych. Nawyk ten odnosi się do prawie każdej pracy, w której skóra rąk narażona jest na działanie preparatów chemicznych. Pamiętając o zaleceniu takiej ochrony rąk nie narażamy skóry na przedwczesne starzenie, czy uszkodzenie. Także przy stosowaniu wybielacza, amoniaku, rozpuszczalnika unikajmy kontaktu tych środków ze skórą, oczami oraz ubraniem. Wiele z preparatów chemicznych wydziela szkodliwe opary. Kiedy musimy skorzystać z tego rodzaju środków zapewnijmy sobie w pomieszczeniu odpowiednią wentylację lub otwarte okno. Pamiętajmy także, aby nie mieszać preparatów, ponieważ niektóre chemikalia reagują na siebie przeciwstawnie. Jeżeli dany preparat nie działa, spłukujemy powierzchnię wodą, zanim użyjemy innego środka. I ostatnia rada dotycząca czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Pamiętajmy, aby zawsze korzystać z drabinki lub stabilnego podestu, ponieważ stawanie na krześle lub stole jest niebezpieczne i grozi upadkiem.

Bezpieczna i skuteczna pomoc? Postaw na profesjonalne usługi!

Przy wykonywaniu obowiązków domowych, czy sprzątaniu w pracy musimy pamiętać o właściwej organizacji. Dla ułatwienia dbałości o ład i porządek warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnych usług firmy Moppy, która znacznie odciąży i tak przeładowany harmonogram zajęć każdego z nas. Systematycznie świadczone usługi sprzątające , rozwiążą problemy związane z myciem okien, praniem tapicerek, czy ogólnym dbaniem o czystość w naszym otoczeniu. Jednocześnie umożliwią przyjemne spędzenie czasu z najbliższymi lub wyjście z przyjaciółmi. Po takiej chwili wytchnienia, wracając do czystego mieszkania, czy domu odzyskamy energię i chęć do działania. Nie warto tracić nerwów oraz czasu na porządki, postaw na profesjonalne usługi Moppy i ciesz się czystym otoczeniem.

Może Ci się również spodobać...