pralka
Porady

Jak dbać o pralkę?

Czy dbasz o swoją pralkę?

Jak wiadomo, pralka służy do czyszczenia naszych ubrań, ale warto też zwrócić uwagę na to, że brudzi się ona jak każdy inny sprzęt w domu. Mało kto dba o pralkę czyszcząc ją. Mogłoby się wydawać, że jest to skomplikowane i zajmuje dużo czasu. Otóż nie. Przeczytaj jak to wygląda w praktyce.

Jak prawidłowo czyścić pralkę?

Podstawą, jak to w sprzątaniu, jest regularność. Jeśli będziemy dbać o pralkę raz na jakiś czas, to nie będzie nam to zajmowało zbyt wiele czasu i wysiłku. Najprostszym sposobem jest włączenie pustej pralki, bez jakichkolwiek rzeczy w środku. Tam gdzie zawsze wsypujesz proszek do prania wlej trochę octu. Dzięki temu oczyścisz bęben pralki i pozbędziesz się z niego nieprzyjemnych zapachów. Pralkę najlepiej nastawić na temperaturę 90 stopni.

Drugą ważną czynnością jest czyszczenie filtra. Znajduje się on w dolnej części pralki. Warto pamiętać o tym przynajmniej raz w miesiącu. Dlaczego? W filtrze gromadzi się największy brud, jak kurz czy sierść. Czyszczenie filtra polega na wyjęciu go i usunięciu z niego wszelkich zabrudzeń i pozostałości. Jeśli nie będziesz dbać o filtr, to może on doprowadzić do licznych awarii Twojej pralki.

Kolejnym istotnym elementem jest mycie dozownika na proszek. Zabrudzony może być przyczyną nieprzyjemnego zapachu. A kto nie lubi czystego, świeżego prania? Czyszczenie dozownika to prosta sprawa. Wystarczy wyjąć go z pralki i dokładnie umyć. Można przy tym skorzystać  z sody oczyszczonej i octu. Nie zapominaj także o przetarciu ścianek wnętrza pralki, w którym znajdował się dozownik.

Jak widzisz, wcale nie musisz poświęcać zbyt wiele czasu na to, aby zadbać o swoją pralkę. Wszystkie opisane czynności zajmą Ci nie więcej niż 20 min, raz w miesiącu. Najważniejsza jest regularność. To dzięki blogowi Technikan dowiedzieliśmy się jak najlepiej dbać o pralkę. Odwiedźcie także stronę o naprawach pralek we Wrocławiu w której znajdziecie odpowiedź na pytanie jak naprawić zepsutą pralkę.

 

Może Ci się również spodobać...