Porady

Idealnie czysta kuchnia? Zobacz, jak to zrobić!

Czyste otoczenie sprawia, że lepiej czujemy się w domu i możemy się w pełni zrelaksować. Dlatego tak ważne jest, aby kompleksowo dbać o porządek. Dużą wagę powinniśmy przykładać do kuchni, w której codziennie przygotowujemy posiłki. Jest to pomieszczenie, którego właściwe posprzątanie wymaga od nas najwięcej wysiłku i czasu. Poniżej przedstawiamy bardzo przydatne wskazówki dotyczące prawidłowego i skutecznego wyczyszczenia kuchni.

Zaopatrz się w potrzebny sprzęt

Tłuste plamy na szafkach kuchennych czy zabrudzone kafelki. Takie wyzwania czekają na nas w kuchni. Za nim zabierzemy się za porządki, warto odpowiednio się przygotować. Powinniśmy zaopatrzyć się w ściereczki, gąbki oraz papierowe ręczniki. Bez nich nie damy rady idealnie posprzątać kuchni. W szafce powinniśmy posiadać również sodę, ocet, sól oraz kwasek cytrynowy. To doskonałe zamienniki chemicznych płynów dostępnych w sklepach. Ponadto musimy posiadać zmiotkę z szufelką oraz mopa z wiadrem.

Kompleksowe sprzątanie krok po kroku

Jeśli przygotowaliśmy sprzęt, to czas wziąć się za porządki. Prace zacznijmy od wyczyszczenia zlewozmywaku z naczyń, użyjmy płynu z właściwościami odtłuszczającymi, który najskuteczniej poradzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami. Teraz możemy zabrać się za blat kuchenny, z którym będziemy mieć najwięcej roboty. Wykorzystajmy tutaj szmatkę z mikrofibry, posiadającą chropowatą powierzchnię, która poradzi sobie z zaschniętymi, ciężkimi do zmycia plamami. W następnej kolejności myjemy płytę kuchenki gazowej. Do jej wyczyszczenia użyjmy proszku szorującego, dzięki któremu uzyskamy idealny połysk kratki i płyty. Natomiast piekarnik należy wyczyścić specjalnym płynem odtłuszczającym. Miejscem, gdzie jest jedno z największych siedlisk bakterii, to kuchenne kafelki, o które trzeba szczególnie zadbać. Tutaj musimy użyć detergentu, który dodatkowo będzie posiadał właściwości antybakteryjne. Ważną radą jest to, że środek z chlorem pomoże pozbyć się nam kamienia i pleśni.

Postaw na specjalistów i ciesz się wolnym popołudniem

Powinniśmy zadbać również o porządek na półkach i w szafkach. Pamiętajmy także o dokładnym umyciu lodówki i mikrofalówki. Do tych czynności używajmy wyłącznie naturalnych środków. Najlepiej wykorzystywać wodę z octem. Pamiętajmy, aby przetrzeć również żyrandol mokrą szmatką. Jeśli chcemy, aby kuchnia była kompleksowo posprzątana, to musimy zabrać się jeszcze za wyczyszczenie przeszkleń. Mycie okien w mieszkaniach, to jedno z najbardziej czasochłonnych czynności porządkowych. Warto zwrócić uwagę na to, czy przeszklenia nie są mocno zabrudzone. Za nim przejdziemy do właściwego mycia, warto przetrzeć je suchą szmatką. Dodatkowo, przyjrzyjmy się ramom. Na końcu musimy dokładnie pozamiatać, a potem umyć podłogę. W zależności od tego, czy mamy płytki, czy panele, użyjmy odpowiedniego płynu. Jak widzimy, posprzątanie kuchni nie należy do najprostszych zadań. Często jesteśmy zabiegani i nie mamy czasu na kompleksowe porządki. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Specjaliści z Moppy posprzątają Twoją kuchnię w dowolnym czasie. Plusem jest to, że usługę możesz zamówić za pośrednictwem internetu. Zaoszczędź swój czas i oddaj dom prawdziwym specjalistom od porządków!

Może Ci się również spodobać...