Porady

Jak skutecznie i błyskawicznie sprzątać mieszkanie?

Bałagan i nieporządek, brudne okna, czy zaplamiona podłoga skutecznie podkreślają wrażenie kompletnej dezorganizacji domu, czy mieszkania. Sprzątanie należy do podstawowych obowiązków każdego z nas, nie zawsze jednak należy do tych lubianych i wykonywanych systematycznie. Duża liczba różnych obowiązków, czy to związanych z pracą, czy rodzinnych, czasami utrudnia szybkie i sprawne działanie. Jak zatem uprościć sobie pracę, a może znaleźć lepsze rozwiązanie? Odpowiedź na to pytanie i kilka dodatkowych wskazówek zamieszczamy poniżej.

Zacznij od skutecznego planowania

Dokładne zaplanowanie przebiegu prac domowych będzie centralnym punktem ułatwiającym pracę. Przegląd posiadanych środków czystości, a także sprzętu i drobnych akcesoriów, umożliwi nam sporządzenie listy rzeczy brakujących i potrzebnych do sprzątania. Kolejnym krokiem będzie zgromadzenie, zakup odpowiednich preparatów i środków czystości, a także szmatek, szczoteczek, czystych ręczników papierowych, czy ściereczek. Ważnym elementem, gdy w mieszkaniu lub domu są dzieci jest rozważenie zakupu środków ekologicznych lub sporządzenie ich samodzielnie. Zapewni to bezpieczeństwo użytkowania, ale również zadba o środowisko naturalne.

Wyrzucanie to także utrzymywanie porządku

Co jakiś czas należy wykonywać obchód domu, bądź mieszkania w celu pozbycia się niepotrzebnych przedmiotów. Stare gazety, czy magazyny, popsute zabawki, nienoszone ubrania i inne zniszczone, bądź zepsute rzeczy niepotrzebnie zaśmiecają przestrzeń, potęgując wrażenie nieporządku. Warto pozbyć się takich przedmiotów, odpowiednio je segregując. Natomiast rzeczy, które przestały nam się podobać, a są niezniszczone, działające można przeznaczyć do domów pomocy społecznej lub na inne cele charytatywne. Można także urządzić wyprzedaż domową, a przy okazji podreperować budżet.

Regularność sprzątania to klucz do czystych wnętrz

Organizacja czasu i lista potrzebnych działań są bazą, ale równie ważne jest przypisanie poszczególnych prac domowych dniom tygodnia, czy częstotliwości ich wykonywania w miesiącu lub roku. Dla przykładu okna możemy myć 2-3 razy do roku, ale mycie lodówki wykonujemy raz w tygodniu. Codziennie zajmujemy się utrzymywaniem blatów kuchennych w czystości, a raz w tygodniu prasujemy itd. Sprzątanie mieszkań, czy dużych domów wymaga żelaznej dyscypliny i skrupulatnego stosowania rozpisanych czynności.

Profesjonalna pomoc to sposób na idealny porządek

Czasami jednak nawet najsumienniejsze przestrzeganie harmonogramu obowiązków domowych nie wystarcza. Dla wielu z nas sprzątanie nie jest też wymarzonym zajęciem na wolne chwile. Warto skorzystać z pomocy specjalistów z Moppy i zarezerwować usługę profesjonalnego sprzątania. To niezwykle proste rozwiązanie, gdyż nasz serwis może posprzątać Twój dom w dowolnym czasie. Usługę sprzątania możesz zamówić za pośrednictwem internetu. Decydując się na fachową pomoc zyskujemy czas, komfort i czystą przestrzeń oddając nasze mieszkania, czy domy w profesjonalne ręce.

Może Ci się również spodobać...